Semilské strojírny

Jsme moderní strojírenskou společností s velmi bohatou historií. Orientujeme se na výrobu zařízení a strojních dílů v nejrůznějších průmyslových odvětvích. Pracujeme na zakázkách pro významné zákazníky v České republice i v zahraničí, kteří se specializují na výrobu papírenských, sklářských, textilních, potravinářských, zemědělských či zemních strojů, vodních turbín, komunální techniky pro údržbu silnic, kolejových vozidel, různých ocelových konstrukcí (jako jsou např. montážní linky, svařovací přípravky a přepravní palety) atd.

Nezaměřujeme se pouze na sériovou výrobu, bohaté zkušenosti máme i v rámci prototypové výroby dle výkresové dokumentace zákazníka. Samozřejmostí je důraz na kvalitu, včasnost dodávky a maximální spokojenost zákazníků.

Více informací

Profesionální přístup a špičkové produkty!

Co vše můžeme nabídnout? Od soustružení, frézování, svařování, broušení, stříhání, řezání, zakružování, renovování, zámečnických a montážních prací, dynamického vyvažování až po výrobu ocelových konstrukcí.  Od jednoho kusu až po celé série. Našimi typickými výrobky jsou hřídele, příruby, válce, čepy, kryty či svařence (i opracované). Svařujeme také konstrukce a díly linek. Předpokladem úspěchu a konkurenceschopnosti našich výrobků je především jejich kvalita. Mezi naše silné stránky rozhodně patří také velká variabilita a flexibilita.

Strojní - průmyslová výroba

Na základě průběžně modernizace našeho strojového parku a výrobních technologií, podložených mnohaletými zkušenostmi, umíme vyrobit nespočetnou škálu dílů i částí strojů napříč všemi průmyslovými odvětvími. Dbáme přitom na přesnost a preciznost provedení jednotlivých výrobků.

Kusová - prototypová výroba

Máte-li speciální požadavek, obraťte se s tím na nás. V případě zájmu umíme vyhovět všem požadavkům zákazníků na výrobu, opravu či renovaci nejrůznějších dílů. Na základě výkresové dokumentace a vzájemné konzultace jsme otevřeni jakékoliv smysluplné a pro obě strany výhodné spolupráci. Snažíme se o maximální spokojenost našich klientů.

Novinky

U nás se stále něco děje. Chcete vědět co?
O nás

CERTIFIKACE ČSN EN 1090-2:2019 A ISO 3834-2:2022 v Semilských strojírnách

Zajímá vás co přineslo zavedení svářecí certifikace ČSN EN 1090-2:2019 a ISO 3834-2:2022 v Semilských strojírnách? Přečtěte si více!
O nás

Zakázková výroba pro samonosné brány, ploty a dřevníky

Nabízíme zakázkovou výrobu včetně stavební připravenosti a montáže pro samonosné brány ale i křídlové, ploty, dřevníky. Více info viz kontakty.
O nás

OP PIK Úspory energie V.

Výměna elektroinstalace, výměna kompresorů a výrobní technologie s cílem je snížení energetické náročnosti procesů a snížení emisí CO2 v rámci výrobních procesů žadatele realizovaný v sídle žadatele a s celkovou úsporou energie o 419,54 GJ.

Naše historie

Semilské strojírny od roku 1910 do teď

Tradice od roku 1910

Naše společnost byla založena v roce 1910 Františkem Ježkem. Firma se v té době zabývala instalatérskou činností, montáží topení, kovářskými pracemi a opravami strojů. V roce 1914 byla z důvodu 1. světové války činnost společnosti utlumena, a to až do jejího konce. V roce 1944 zemřel zakladatel firmy a živnost převzal jeho syn František Ježek ml., který rozšířil firmu a její výrobní program na opravy zemědělských strojů a čerpadel.

Semilské strojírny
Semilské strojírny

1951

V roce 1951 došlo k znárodnění firmy Františka Ježka ml., která byla začleněna do Národního podniku Papcel, n. p. Litovel. Společnost se specializovala zejména na papírenský průmysl, konkrétně na náhradní díly papírenských strojů a jejich opravy, výrobu tlakových nádob, dopravníků a silniční mechanizace. Papcel, n. p. Litovel nejenže změnil výrobní program, ale významně rozšířil prostory. Vystavil administrativní budovu, která zůstala do současnosti nezměněna. Byla také postavena jeřábová dráha a haly.

1990

V roce 1990 došlo k ukončení působnosti Papcel, n. p. Litovel a ke změně názvu firmy na Semilské strojírny, kterou v roce 1993 koupil od státu Jiří Hainc ve veřejné soutěži fondu národního majetku Česká republika Praha. Jiří Hainc zachoval výrobu a přejmenoval firmu na Haico. Po dvou letech vedení však o firmu přišel. Nedodržel totiž finanční závazky vůči fondu národního majetku.  Vlastníkem se tak stal znovu stát, který přejmenoval firmu zpět na Semilské strojírny s.r.o. Fond národního majetku následně poslal strojírny v roce 1995 do privatizace.

Semilské strojírny
1997

1997

Ve druhém kole složité privatizace se stala novým majitelem firma Unistroj s.r.o. Společnost se zabývala především výrobou dílů k novým strojům či stavbou částí strojů. Díly z produkce firmy bylo možno nalézt na strojích pro výrobu papíru a celulózy, strojích na zpracování papírů a kartonů, na tiskařských, textilních nebo například na sklářských strojích.

Semilské strojírny

Současnost

V září 2019 firma Unistroj s.r.o. prodala svůj 100% podíl holdingu PPCG, SE. Semilské strojírny a jejich 42 zaměstnanců se tak staly součástí dynamicky se rozvíjejícího holdingu, který sdružuje několik významných českých společností. Současný majitel navázal na stávající výrobní program vycházející z dlouholeté historie a zkušeností. Cílem pro nejbližší období je celý výrobní program a areál zmodernizovat a rozšířit, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout nákladově efektivní a inovativní řešení na nejvyšším stupni kvality, a být tak maximálně konkurenceschopní.

Napište nám!

maximální počet souborů: 8
Maximální velikost: 50MB
Podporované formáty: jpg, jpeg, png, gif, pdf, doc, docx, ppt, pptx, pps, ppsx, odt, xls, xlsx, zip, rar, stl, object, stp, step, iges, igs, CATPart, CATProduct, CATDrawing, cgr, 3dxml, model, session, exp, dlv, 3dm

Přesné řezání v sérii na pásové pile

Nová nabídka

Nabízíme přesné řezání v sérii na pásové pile MEP SHARK 331 NC 5.0 SPIDER.
Pro více informací nebo v případě zájmu nás kontaktujte.